Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247464135.3605.12852.2494,31%
Frederiksborg6691.81126333.13817.023122.0673,96%
Haderslev5448863186.6464.63050.2313,98%
Hjørring7962.37510396.34721.091651.48733,18%
Holbæk7892.1399362.13117.739146.8815,75%
København41205.590571.459.68562.1221.183.04611,34%
Maribo61042.17315371.71415.793131.4994,18%
Odense81164.16537609.98938.655268.5535,99%
Præstø7942.03856382.45535.146390.31118,94%
Randers111383.1832510.6344.87182.4453,57%
Ribe8812.64610366.5668.695134.9117,69%
Ringkøbing91273.20581419.06892.373593.71415,47%
Roskilde4561.19518200.8457.724173.98817,38%
Skanderborg7702.04312336.37823.712306.91517,14%
Sorø5932.12812362.52411.909164.1806,11%
Svendborg71043.30118493.71110.771102.5182,81%
Sønderborg3206265118.7262.22629.8624,36%
Thisted7991.90574270.23360.645501.07228,66%
Tønder5367832148.1651.56326.6212,79%
Vejle9932.58914437.5198.312216.5628,38%
Viborg121613.17031450.92726.034248.2708,18%
Ålborg81262.98583467.78169.100411.8038,21%
Århus6631.59926306.53126.781166.2466,68%
Åbenrå3205172114.1886.20864.40111,53%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.47184.26831,97%
Færøerne74671011.14436450,51%
Grønland11483013.3284033.2412,17%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702561.0571654.30273,79%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning