Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Bornholm4247310132.64758919.6060,92%
Frederiksborg6691.75721321.41112.89684.5982,43%
Haderslev5448482182.6912.92638.5033,20%
Hjørring7962.1364369.68820.773297.39312,89%
Holbæk7892.0972355.40311.55593.7233,58%
København41195.150301.246.62654.173812.8509,13%
Maribo61042.09219360.31915.206114.0853,84%
Odense81173.45120568.14124.226161.4423,28%
Præstø7942.01454381.39031.262235.6248,41%
Randers111382.8872481.0193.70943.9812,12%
Ribe8812.3187326.4814.71552.3803,24%
Ringkøbing91272.87263383.04268.197396.1088,72%
Roskilde4561.17515198.1887.527144.22114,24%
Skanderborg7751.77410311.97121.708227.77012,10%
Sorø5952.11011361.7196.423108.1363,74%
Svendborg71032.60614446.8316.56280.1512,85%
Sønderborg3205804113.1952.16425.4263,56%
Thisted7991.74348259.77245.031378.69321,74%
Tønder5367653147.61470221.6782,17%
Vejle9932.38014409.5477.372154.6433,92%
Viborg121622.73124410.29221.488195.1467,24%
Ålborg81262.60771427.23461.591328.4746,08%
Århus6631.41611291.6379.54369.6413,43%
Åbenrå3204280105.7956.01745.1457,06%
Dansk Vestindiske Øer31752155.16215.45678.19636,15%
Færøerne74671011.14411440,00%
Grønland11483113.3282091.8581,50%
Slesvig-Holsten15683000000,00%
DSUK702449371514.08881,43%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning