Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Bornholm4247385133.3223.26033.3321,93%
Frederiksborg6691.79525329.43415.374108.1083,28%
Haderslev5448867186.6464.53145.9013,60%
Hjørring7962.24611381.63720.891517.60625,81%
Holbæk7892.11414357.77214.883112.5144,17%
København41195.5191261.443.70858.936962.6798,91%
Maribo61042.13719365.40915.613120.8303,85%
Odense81163.62044573.93532.798205.6614,06%
Præstø7942.02962381.19134.872375.84017,67%
Randers111382.9668487.2904.12963.7823,02%
Ribe8812.41312342.5087.861100.0496,00%
Ringkøbing91272.91074387.63477.379501.60913,78%
Roskilde4561.18032198.7407.687160.33116,03%
Skanderborg7701.85229321.64823.304283.12016,49%
Sorø5932.11626361.2527.789141.0855,55%
Svendborg71042.77522459.9089.00593.8772,93%
Sønderborg32062114117.6682.21828.8254,30%
Thisted7991.78380263.51457.927486.50630,39%
Tønder5367924150.4051.35624.6002,23%
Vejle9932.40434411.0937.726196.8987,58%
Viborg121612.79240416.59625.456228.1008,01%
Ålborg81262.73386441.80967.175394.5017,44%
Århus6631.46823295.72518.796120.7835,33%
Åbenrå3205145113.1786.17660.24710,49%
Dansk Vestindiske Øer31452235.19216.43984.10642,70%
Færøerne74671011.14414870,36%
Grønland11483113.3283772.9032,00%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702479371634.29583,14%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning