Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Bornholm4247380133.3223.80541.1023,43%
Frederiksborg6691.79525329.43415.793110.6513,45%
Haderslev5448863186.6464.57946.3233,65%
Hjørring7962.24610381.58320.894551.96128,42%
Holbæk7892.1167358.22515.732116.7164,40%
København41195.519591.443.70860.027978.0589,08%
Maribo61042.13715365.40915.619121.1203,82%
Odense81163.62034573.93534.650213.5394,18%
Præstø7942.02956381.19134.875381.55818,45%
Randers111382.9662487.2904.18567.2163,18%
Ribe8812.4139342.5087.930101.4226,13%
Ringkøbing91272.91073387.63478.939521.01714,73%
Roskilde4561.18018198.7407.690162.77616,29%
Skanderborg7701.85213321.64823.398284.81416,68%
Sorø5932.11612361.2529.673142.7825,53%
Svendborg71042.77617460.0019.00894.0812,95%
Sønderborg3206215117.6682.22229.0564,32%
Thisted7991.78373263.51457.992487.67430,57%
Tønder5367922150.4051.36024.6312,42%
Vejle9932.40414411.0937.749197.7627,73%
Viborg121612.79230416.59625.621229.4358,06%
Ålborg81262.73082441.73068.052403.7477,64%
Århus6631.46821295.72720.497129.7965,63%
Åbenrå3205142113.1786.18161.24610,92%
Dansk Vestindiske Øer31452225.19216.44284.12342,92%
Færøerne74671011.14424950,36%
Grønland11483013.3284032.9822,03%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702469371634.29583,24%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning