Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Bornholm4247382133.3224.07343.1383,50%
Frederiksborg6691.79525329.43416.226114.1063,51%
Haderslev5448863186.6464.59546.8723,66%
Hjørring7962.24610381.58320.948587.36630,59%
Holbæk7892.1169358.22517.006132.0575,09%
København41205.519591.443.70860.4401.045.93910,12%
Maribo61042.13715365.40915.656123.2523,96%
Odense81163.62036573.93535.457235.9005,22%
Præstø7942.02956381.19134.955382.69418,47%
Randers111382.9662487.2904.22570.5573,33%
Ribe8812.4139342.3908.016106.4566,44%
Ringkøbing91272.91075387.63483.711548.68615,91%
Roskilde4561.18018198.7407.692167.41216,87%
Skanderborg7701.85213321.64823.418294.12817,43%
Sorø5932.11612361.25210.177151.1755,93%
Svendborg71042.77618460.00110.46399.9263,04%
Sønderborg3206215117.6682.22229.3394,33%
Thisted7991.78371263.51459.085491.78230,76%
Tønder5367922150.4051.38525.6482,53%
Vejle9932.40414411.0937.943205.0308,38%
Viborg121612.79431416.61225.675233.2388,48%
Ålborg81262.72982441.71468.546406.5998,75%
Århus6631.46823295.72722.256138.7915,85%
Åbenrå3205142113.1786.18561.86511,13%
Dansk Vestindiske Øer31852225.19216.47184.26843,04%
Færøerne74671011.14424950,36%
Grønland11483013.3284033.2132,16%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702469371644.29583,24%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning