Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Bornholm4247310132.64764319.9110,95%
Frederiksborg6691.75722321.41113.01585.9352,54%
Haderslev5448482182.6913.14039.0833,24%
Hjørring7962.1364369.68820.797335.74614,70%
Holbæk7892.0972355.40312.05196.3863,65%
København41195.150301.246.62655.104848.3749,36%
Maribo61042.09019360.31915.213115.0083,89%
Odense81173.43722565.65625.911168.0393,44%
Præstø7942.01454381.47231.437236.7018,43%
Randers111382.8872481.0193.72345.5502,22%
Ribe8812.3188326.4815.01358.1153,63%
Ringkøbing91272.87263383.04269.725403.2598,86%
Roskilde4561.17515198.1887.618144.76814,25%
Skanderborg7751.77410311.97122.367235.65412,41%
Sorø5952.11011361.7196.455111.4323,80%
Svendborg71032.60614446.8316.57681.1702,87%
Sønderborg3205804113.1952.16525.4333,56%
Thisted7991.74352259.77248.039397.28822,75%
Tønder5367653147.61470221.6812,18%
Vejle9932.38014409.5477.517178.5825,30%
Viborg121622.73224410.29222.142199.3857,40%
Ålborg81262.60771427.23461.606333.2136,37%
Århus6631.41612291.63710.38573.1043,51%
Åbenrå3204280105.7956.01846.4207,52%
Dansk Vestindiske Øer31552205.19216.10980.63439,51%
Færøerne74671011.14411440,02%
Grønland11483113.3282702.0661,56%
DSUK702449371514.08881,43%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning