Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Bornholm4247382133.4141.70127.3511,46%
Frederiksborg6691.79523329.50014.308100.3723,11%
Haderslev5448862186.6464.41644.7383,34%
Hjørring7962.2454381.67720.860412.49117,91%
Holbæk7892.1142357.57213.093101.0343,71%
København41195.519301.443.91857.164923.2558,46%
Maribo61042.13515365.03915.236116.0243,88%
Odense81163.62025573.93530.732195.0733,85%
Præstø7942.02255380.89534.318310.31013,01%
Randers111382.9652487.8053.87551.8862,47%
Ribe8812.4148344.0565.20167.0904,09%
Ringkøbing91272.91766389.46872.734437.3149,73%
Roskilde4561.18315199.2907.716152.55415,29%
Skanderborg7701.85210321.66023.114269.21315,07%
Sorø5932.12011362.7206.516123.4784,60%
Svendborg71042.77514461.3456.90284.7832,77%
Sønderborg3206244118.3692.17226.3093,91%
Thisted7991.78658264.25753.364441.31825,86%
Tønder5367973151.83572621.9042,10%
Vejle9932.40614413.2847.600191.2626,91%
Viborg121612.79423417.85823.699210.4537,76%
Ålborg81262.73671442.77665.126373.1746,43%
Århus6631.46815296.77012.44284.8303,87%
Åbenrå3205150113.3876.02448.5036,90%
Dansk Vestindiske Øer31452225.19216.42983.86941,30%
Færøerne74671011.14411440,02%
Grønland11483113.3282702.0741,57%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702449371634.10572,36%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning