Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247464135.3605.90758.1035,29%
Frederiksborg6691.81126333.13817.092125.1474,21%
Haderslev5448863186.6464.70651.4834,06%
Hjørring7962.37510396.34721.127682.68635,09%
Holbæk7892.1399362.13118.137152.6135,99%
København41205.590581.459.68563.1941.278.93312,49%
Maribo61042.17315371.71415.813133.7814,30%
Odense81164.16636610.03940.462276.6086,11%
Præstø7942.03756382.45535.868395.69519,11%
Randers111383.1832510.3325.39688.4563,79%
Ribe8812.64610366.5669.172139.0457,86%
Ringkøbing91273.20482419.02794.112609.24216,01%
Roskilde4561.19521200.8457.750175.60517,67%
Skanderborg7702.04313336.37823.761309.82317,38%
Sorø5932.12814362.52414.710168.0676,37%
Svendborg71043.30119493.71111.772108.9262,97%
Sønderborg3206265118.7262.23129.9314,37%
Thisted7991.90574270.23361.681522.22731,20%
Tønder5367832148.1651.61826.9962,81%
Vejle9932.58915437.8968.330221.8098,70%
Viborg121613.17131450.92726.534261.5838,88%
Ålborg81262.98584467.74169.171417.9028,77%
Århus6631.59932306.53131.093180.3657,13%
Åbenrå3205172114.1886.21066.33611,97%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.47184.26831,97%
Færøerne74671011.14436510,51%
Grønland11483013.3284093.2592,19%
Slesvig-Holsten1569410184000,00%
DSUK702561.0571654.30273,79%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning