Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede NavneKomplet indtastet
Bornholm4247312132.6471.36323.3101,05%
Frederiksborg6691.78022326.93413.43193.4092,90%
Haderslev5448482182.6914.40543.4733,37%
Hjørring7962.1374369.78420.801385.32516,98%
Holbæk7892.0972355.40312.60598.7143,71%
København41195.148301.246.48156.298900.2429,82%
Maribo61042.09019360.31915.227115.4693,92%
Odense81163.38425553.29829.118180.8213,61%
Præstø7942.00354378.02332.094251.0069,20%
Randers111382.8682476.9423.86649.5562,41%
Ribe8812.3188326.4815.06860.9013,85%
Ringkøbing91272.87264383.04270.977422.3589,00%
Roskilde4561.17515198.1887.682147.75214,73%
Skanderborg7701.77510311.97123.104251.28713,59%
Sorø5932.11011361.7196.503118.8424,13%
Svendborg71042.60714446.8316.59782.4242,89%
Sønderborg3205804113.1952.17225.6163,58%
Thisted7991.74354259.77251.503423.87024,83%
Tønder5367653147.61470621.8102,19%
Vejle9932.38014409.5477.560183.8725,65%
Viborg121612.73224410.29222.747207.4357,91%
Ålborg81262.60871427.30263.972350.4156,46%
Åbenrå3204280105.7956.02447.8727,57%
Århus6631.41613291.63710.90576.2183,68%
Dansk Vestindiske Øer31452215.19216.41382.63138,60%
Færøerne74671011.14411440,02%
Grønland11483113.3282702.0661,56%
DSUK702449371634.10572,36%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning